top of page

רעיונות לנשנושים בריאים או דיאטטים לירידה במשקל


קילוגרמים מיותרים - צ'ק

תחושה מבאסת - צ'ק

רצון לרדת במשקל - צ'ק

מחשבות על דיאטה - צ'ק

נכונות לעשות משהו עם הרצון הזה - צ'ק

אם ענית על הכל צ'ק, את כבר על הגל בדרך לשינוי. המשפט האחרון הוא הקריטי ביותר, כי לרצות לרדת במשקל זה לא מספיק טוב. רוב האנשים היו שמחים לרדת 2-3 קילו. הגדולה היא במעשים וישנם כמה וכמה דברים שניתן לעשות בנידון:

* להוציא את האויב מתוכנו- בית שמלא בפיתויים מסוכנים, יגרום לדייריו להתפתות במוקדם או במאוחר. כשהרוגעלך הקטנים יושבים על השיש או שקית הקליק בטעם האהוב שוכבת בארון הממתקים, ישנה תמיד ידיעה שזה שם, זה תמיד בתודעה. ואז מגיע הרצון למשהו מתוק.. והצלחת לדחות את הדחף ברבע שעה, ואח"כ הדחף לא עבר וכעת ניסית להעביר אותו עם פרי, והדחף לא עבר עם הפרי ומה עכשיו? אולי תנסי להעביר עוד רבע שעה? אולי פרוסת לחם עם ריבה? וגם זה לא פיצה אחר הצורך במשהו מתוק ובסוף סיימת את היום בירידה על שקית קליק לגמרי לבד.

תמיד יהיו התירוצים הקבועים שאני שומעת- "אבל צריך שיהיה כשרוצים משהו מתוק", "אח"כ כשיבואו אורחים לא יהיה לי במה לכבד", "זה בשביל הנכדים שבאים בסופ"ש" ועד שמגיעים האורחים והסופ"ש, לא נשאר במה לכבד כי הכל נאכל באמצע השבוע על ידך!

לכן המסקנה היא לא להכניס פיתויים אלו הביתה בכלל. אם זה שם, זה נאכל. אז מה כן?

* נשנושים בריאים - בחיים זה הכל עניין של הרגלים. הרבה אנשים אומרים: "אני חולה על שוקולד", "אני לא יכולה בלי מתוק" אז קודם כל למען גילוי נאות- גם אני אוהבת שוקולד ואם יהיה אז כנראה שאטעם, ולכן זה לא קורה הרבה שיש, כי בבית אין ובעבודה אין ומסעדות אנחנו לא הולכים הרבה, וכשכבר הולכים משתדלים לא להזמין קינוח. וכך עם הזמן הצורך העז והחזק בשוקולד יורד, ההתמכרות מתמתנת, מתמזערת, וכך אפשר לעבור לנשנושים בריאים כשיש צורך במתוק והם בהחלט מפצים על הצורך הזה.

1. ליד הקפה- פרוסת לחם מקמח מלא עם כפית טחינה גולמית משומשום מלא וכפית דבש- מעדן!!

מנה מתוקה עם המון תועלת תזונתית- סיבים מהלחם, סידן וברזל מהטחינה ומתיקות מהדבש (ללא תוספת שומן כמו בשוקולד). סביבות ה-120 קלוריות.

2. ארטיק דל קלוריות- קר, מתוק ומרענן. בדיוק מה שצריך בקיץ באמצע היום כדי להתעורר. חברות המזון מציעות היום שפע של ארטיקים חלביים/פירותיים המכילים בין 20-60 קלוריות לעומת הארטיקים הרגילים שמכילים בין 150-300 קלוריות. אז במקום שהנפילה תהיה כואבת ולא נעימה בצורה של 200 קלוריות תוספת למכסה היומית, הכינו במקפיא פתרונות דלי קלוריות.

3. יוגורטים- גם מתקתק, גם מכיל חלבון (במקום עוד ועוד פחמימות כמו בעוגיות, עוגות, וופלים וכדומה), יש כאלו עם 0% שומן בסביבות ה-50 קלוריות וכאלו עם 99 קלוריות. אפשר להוסיף 2 כפות גרנולה או חתיכות פרי ויש לכם מנת ביניים מתוקה ועם ערך תזונתי גבוה.

4. קחי לך אגוזים ותמרים, המתיקי את יומך- תמרים הם השוקולד של הטבע וטוב מכך- מגיעים ללא השומן רווי שיש בשוקולד ולכן הפער הקלורי. 2 תמרי מג'הול קטנים-בינוניים נחשבים למנת פרי. רצוי לבצוע את התמר לשניים ולהכניס פנימה אגוז מלך/שקד/אגוז ברזיל כדי שהמנה תהיה משביעה יותר.

5. פירות- ההמלצה של אנשי התזונה היא עד 3 מנות פרי ביום. כדי להגיע לתוצאות יפות של ירידה במשקל צריך לזכור שבפירות יש פרוקטוז (סוכר הפירות) ולראות שבמקרה הטוב מגיעים להמלצות ובמקרה הרע מצמצמים להמלצות. למי שיש סוכרת מומלץ לבחור בפירות בעלי אינדקס גליקמי נמוך (כגון: אגס, אפרסק, שזיף, תפוז).

6. ירקות- אכילת ירקות כנשנושים זה אורח חיים בריא ולא רק כשנמצאים בתהליך ירידה במשקל. כשחותכים אותם יפה, סקסי, רצועות, עגבניות שרי שוקולד, פלפל ננסי, צנוניות בייבי, קולורבי, שמן זית, מלח ולא חתוך מושי מושי ותפל אז זה באמת מעניין וכיף. אל תתעצלו. תחתכו!


0 תגובות
bottom of page