חיפוש

3 טיפים חשובים בבחירת פירות הקיץ


1. איכות על פני כמות.

קורה לכם שקניתם פירות בסופר והם היו חסרי טעם? מצאתם את עצמכם אומרים "הפירות של היום זה לא מה שהיה פעם"? אז אני ממליצה לכם לחפש ירקן או מכולת שאצלו הפירות סופר איכותיים ושווים כל ביס. כן, יש מקומות כאלה. אולי תשלמו קצת יותר, אבל גם ככה אמורים לאכול פירות במשורה (יש בהם הרבה סוכר) אז אם כבר, שיהיה איכותי!

2. צלחת מאוזנת.

רוב הפירות בעלי ערך גליקמי גבוה, מה שאומר שהם מעלים במהירות את רמות הסוכר בדם ובאותה מהירות יש גם צניחה חדה של רמות הסוכר בדם, מה שמכונה "נפילת סוכר" או "נפילת אנרגיה" ותחושת חוסר שובע ממה שאכלתי ורצון לאכול עוד פרי ועוד סוכר כדי להרים את האנרגיה. כדי להמנע מאותה צניחה חדה ברמות הסוכר בדם, שלבו את הפרי עם מנת חלבון או שומן אשר מאטים את קצב ספיגת הסוכרים לדם. אפשר להכין קערה עם פרי (למשל פרוסות בננה), יוגורט ביו 1.5% שומן ו-7 שקדים. החלבון שביוגורט והשומן שבשקדים יאטו את קצב ספיגת הסוכרים שבבננה ונחוש תחושת שובע ארוכה יותר, נאכל ארוחה מאוזנת יותר שתתן תחושה נינוחה יותר.

3. אכלו את הפרי השלם.

הפרי השלם מכיל מלבד סוכרים גם שפע של ויטמינים, מינרלים וסיבים.

- כאשר אנחנו שותים את הפרי שלנו בשייק טרי, רוב הסיכויים שמרבית הערכים התזונתיים שלו נאבדו בתהליך הטחינה בלהבי מתכת הבלנדר. כמו כן כדי להכין שייק ככל הנראה נשים כמה פירות, וכמה חצאי אגוזים וכל זה כבר יקפיץ לנו מאוד את הערך הקלורי של הפרי :)

- אם אנחנו מזמינים מיץ סחוט בבית קפה או דוכן מיצים, אז רוב הסיכויים שהוא דל סיבים תזונתיים שהוצאו מהמסחטה.

- ואם קנינו מיץ סחוט 100% טבעי מהסופר, אז מעבר לטחינה והוצאת מרבית הסיבים, הוא גם עבר פסטור, תהליך חימום שהורג את החיידקים ומאריך חיי מדף, ואין בו כמעט ויטמינים כמו ויטמין C לדוגמא.

אני אישית משוגעת על הפירות של הקיץ! ומשתדלת לאכול אותם בשלמותם ולא במיץ.

צירפתי בתמונה דוגמאות לגודל מנה של הפירות, לשימושכם:

המשך קיץ צבעוני וקריר!


ליצירת קשר התקשרי- 0508272882